Schedule & Results

Date Time Team Score Opponent Score Home/Away Location Event Type
02/26/2020 13:00 Volleyball Sr Girls Div IB 1 Bishop Strachan School 3 Away Appleby College CISAA Championships
02/26/2020 14:30 Hockey Sr Girls Div I 3 Bishop Strachan School 2 Home P.C.M. Rink Playoff
02/26/2020 15:30 Basketball Jr Boys Div IB 49 Holy Trinity School 44 Home West Gym Playoff
02/24/2020 14:00 Hockey Sr Boys Div I 2 St. Michael's College 4 Away St. Michael's College Playoff
02/24/2020 14:00 Volleyball Sr Girls Div III 3 Toronto Montessori School 1 Away Trafalgar Castle School Playoff
02/24/2020 14:30 Volleyball Sr Girls Div IB 3 Lakefield College School 2 Home Sue Burns Gym Playoff
02/24/2020 15:30 Volleyball Jr Girls Div II 0 Greenwood College School 3 Away Havergal College Playoff
02/24/2020 16:30 Volleyball Sr Girls Div IB 3 Toronto French School 2 Home Sue Burns Gym Playoff
02/20/2020 15:30 Volleyball Sr Girls Div III 0 St. John's Kilmarnock 2 Away Toronto Montessori School- JR CISAA League game
02/19/2020 16:00 Basketball Sr Boys Div II 54 Country Day School 61 Home Sue Burns Gym CISAA League game
02/19/2020 17:00 Volleyball Jr Girls Div II 1 Lakefield College School 2 Home West Gym CISAA League game
02/19/2020 14:30 Hockey Sr Girls Div I 3 Havergal College 2 Away Rinx Arena CISAA League game
02/19/2020 15:00 Basketball Jr Boys Div IB 27 Royal St. George's College 49 Away Royal St. George's College CISAA League game
02/19/2020 15:00 Volleyball Jr Girls Div II 2 Appleby 0 Home West Gym CISAA League game
02/12/2020 14:00 Hockey Sr Girls Div I 3 Bishop Strachan School 1 Away Leaside Memorial Arena CISAA League game
02/12/2020 14:00 Squash Sr Boys 5 Upper Canada College 4 Home TCS Squash Courts CISAA League game
02/12/2020 14:30 Volleyball Jr Girls Div II 2 St. Clement's School 0 Away Lakefield College School CISAA League game
02/12/2020 15:00 Volleyball Sr Girls Div III 0 Holy Name of Mary CS 2 Home Sue Burns Gym CISAA League game
02/12/2020 15:45 Basketball Jr Boys Div IB 47 Holy Trinity School 44 Away Holy Trinity School CISAA League game
02/12/2020 16:00 Basketball Sr Boys Div II 50 Crescent School 36 Away Crescent School CISAA League game
02/12/2020 16:00 Volleyball Sr Girls Div IB 3 Pickering College 1 Away Pickering College CISAA League game
02/12/2020 16:00 Squash Sr Boys 9 Crescent School 0 Home TCS Squash Courts CISAA League game
02/12/2020 17:00 Volleyball Sr Girls Div III 0 Albert College 2 Home Sue Burns Gym CISAA League game
02/08/2020 14:00 Hockey Sr Boys Div I 1 Upper Canada College 1 Home P.C.M. Rink
02/07/2020 10:00 Hockey Sr Boys Div I 6 Hoosac School 5 Home P.C.M. Rink
02/07/2020 18:00 Basketball Sr Boys Div IB 68 York School 51 Away The York School CISAA League game
02/07/2020 20:00 Hockey Sr Boys Div I 6 Kings Edgehill 3 Home P.C.M. Rink
02/05/2020 14:30 Volleyball Sr Girls Div IB 2 St. Clement's School 0 Home Sue Burns Gym CISAA League game
02/05/2020 15:00 Squash Sr Boys 2 Nichols School 7 Away Crescent School CISAA League game
02/05/2020 15:30 Basketball Jr Boys Div IB 42 St. Mary- Cobourg 35 Away St. Mary's - Cobourg Exhibition Game
02/05/2020 16:00 Hockey Sr Girls Div I 0 Appleby 5 Away Appleby College CISAA League game
02/05/2020 16:00 Volleyball Sr Girls Div III 2 Rosseau Lake College 0 Away Trafalgar Castle School CISAA League game
02/05/2020 16:00 Basketball Sr Boys Div II 39 St. Andrew's College 43 Away St. Andrew's College CISAA League game
02/05/2020 16:00 Squash Sr Boys 5 Crescent School 4 Away Crescent School CISAA League game
02/05/2020 16:30 Volleyball Sr Girls Div IB 2 De La Salle 1 Home Sue Burns Gym CISAA League game
02/05/2020 17:00 Volleyball Sr Girls Div III 0 Trafalgar Castle School 2 Away Trafalgar Castle School CISAA League game
02/02/2020 10:00 Hockey Sr Boys Div I 1 Shady Side Academy 5 Away Pittsburgh PA Exhibition Game
02/02/2020 12:00 Hockey Sr Girls Div I 2 Shady Side Academy 4 TBA Pittsburgh PA Exhibition Game
02/01/2020 11:00 Basketball Sr Boys Div IB 33 Appleby 48 Away Appleby College CISAA League game
02/01/2020 11:00 Basketball Jr Boys Div IB 30 Appleby 37 Away Appleby College CISAA League game
02/01/2020 11:00 Basketball Sr Boys Div II 55 Lakefield College School 51 Home Sue Burns Gym CISAA League game
02/01/2020 13:00 Hockey Sr Boys Div I 2 Shady Side Academy 3 Away Pittsburgh PA Exhibition Game
02/01/2020 15:00 Hockey Sr Girls Div I 2 Shady Side Academy 4 Away Pittsburgh PA Exhibition Game
01/31/2020 17:45 Hockey Sr Girls Div I 1 Nichols School 1 Away Nichols School CISAA League game
01/31/2020 19:30 Hockey Sr Boys Div I 0 Nichols School 8 Away Nichols School CISAA League game
01/29/2020 14:00 Basketball Sr Boys Div II 47 Crestwood Preparatory College 56 Away Crestwood Preparatory College CISAA League game
01/29/2020 15:00 Hockey Sr Girls Div I 2 Havergal College 1 Home P.C.M. Rink CISAA League game
01/29/2020 15:30 Volleyball Jr Girls Div II 2 Greenwood College School 1 Home Sue Burns Gym CISAA League game
01/29/2020 15:30 Basketball Jr Boys Div IB 44 Holy Trinity School 54 Home West Gym CISAA League game
01/29/2020 15:30 Volleyball Sr Girls Div IB 3 Villanova College 1 Away Villanova College CISAA League game
01/29/2020 15:30 Basketball Sr Boys Div IB 50 Villanova College 55 Away Villanova College CISAA League game
01/29/2020 16:30 Volleyball Jr Girls Div II 0 Havergal College 2 Home Sue Burns Gym CISAA League game
01/27/2020 15:00 Basketball U14 Boys Div III 30 St. John's Kilmarnock 38 Away St. John's Kilmarnock CISAA League game
01/22/2020 14:00 Squash Sr Boys 9 Appleby 0 Away Appleby College CISAA League game
01/22/2020 15:00 Volleyball Sr Girls Div IB 1 Bishop Strachan School 2 Home West Gym CISAA League game
01/22/2020 15:00 Hockey Sr Girls Div I 2 Bishop Strachan School 2 Home P.C.M. Rink CISAA League game
01/22/2020 15:00 Squash Sr Boys 9 Nichols School 0 Away Appleby College CISAA League game
01/22/2020 15:30 Basketball Jr Boys Div IB 51 Royal St. George's College 45 Home Lower Gym CISAA League game
01/22/2020 17:00 Volleyball Sr Girls Div IB 2 Lakefield College School 0 Home West Gym CISAA League game
01/21/2020 14:30 Basketball U14 Boys Div III 27 Bayview Glen 36 Home Sue Burns Gym CISAA League game
01/21/2020 16:00 Basketball Sr Boys Div IB 46 Villanova College 41 Home Sue Burns Gym CISAA League game
01/18/2020 10:00 Volleyball Sr Girls Div IB 0 Appleby 2 Away Appleby College CISAA League game
01/18/2020 10:00 Volleyball Jr Girls Div II 2 St. Mildred's Lightbourne 1 Away St. Mildred's Lightbourn CISAA League game
01/18/2020 11:15 Volleyball Sr Girls Div IB 2 Ridley College 0 Away Appleby College CISAA League game
01/18/2020 13:00 Basketball Sr Boys Div IB 59 Alumni 85 Home Sue Burns Gym
01/17/2020 20:00 Hockey Sr Boys Div I 9 Bowling Green High School 1 Home P.C.M. Rink Exhibition Game
01/15/2020 14:45 Hockey Sr Girls Div I 0 Appleby 6 Home P.C.M. Rink CISAA League game
01/15/2020 15:30 Basketball Sr Boys Div IB 41 Appleby 44 Home Sue Burns Gym CISAA League game
01/15/2020 15:30 Basketball Jr Boys Div IB 35 Appleby 32 Home West Gym CISAA League game
01/15/2020 16:00 Volleyball Jr Girls Div II 3 Toronto French School 0 Away Toronto French School SR CISAA League game
01/15/2020 16:00 Volleyball Sr Girls Div IB 3 Toronto French School 1 Away Toronto French School SR CISAA League game
01/14/2020 16:00 Basketball U14 Boys Div III 23 Toronto Montessori School 56 Away Toronto Montessori School- JR CISAA League game
01/13/2020 15:30 Volleyball Sr Girls Div III 3 Crestwood Preparatory College 2 Away Crestwood Preparatory College CISAA League game
01/12/2020 10:00 Hockey Sr Boys Div I 4 Ottawa Valley Wolves 1 Home P.C.M. Rink Exhibition Game
01/11/2020 14:25 Hockey Sr Girls Div I 2 Gilmour Academy 3 Away Nichols School Exhibition Game
01/11/2020 10:00 Hockey Sr Girls Div I 0 Bishop Kearny Selects 7 Away Nichols School Exhibition Game
01/10/2020 14:45 Basketball Jr Boys Div IB 50 Crestwood S.S. 30 Away Crestwood S.S. Exhibition Game
01/10/2020 15:00 Volleyball Jr Girls Div II 2 To Be Announced 1 Away Kingston Tournament
01/10/2020 16:15 Hockey Sr Girls Div I 1 Nichols School 1 Away Nichols School Tournament
01/10/2020 16:15 Basketball Jr Boys Div IB 46 Adam Scott Collegiate 18 Away Crestwood S.S. Exhibition Game
01/08/2020 14:00 Squash Sr Boys 5 St. Andrew's College 4 Home TCS Squash Courts CISAA League game
01/08/2020 15:30 Basketball Sr Boys Div IB 45 York School 28 Home Sue Burns Gym CISAA League game
01/08/2020 16:00 Hockey Sr Boys Div I 1 Upper Canada College 5 Away Upper Canada College CISAA League game
01/08/2020 16:00 Squash Sr Boys 7 Appleby 2 Home TCS Squash Courts CISAA League game
12/17/2019 15:30 Volleyball Jr Girls Div II 2 St. John's Kilmarnock 3 Away St. John's Kilmarnock CISAA League game
12/17/2019 16:15 Basketball Jr Boys Div IB 37 Royal St. George's College 40 Away Royal St. George's College CISAA League game
12/16/2019 16:00 Basketball Sr Boys Div IB 53 St. Mary- Cobourg 37 Home Sue Burns Gym Exhibition Game
12/16/2019 16:30 Basketball Jr Boys Div IB 35 Cobourg Collegiate Institute 52 Away Cobourg C.I. Exhibition Game
12/14/2019 10:45 Volleyball Sr Girls Div IB 2 Haliburton Highlands S.S. 0 Home Sue Burns Gym TCS Invitational
12/14/2019 12:00 Hockey Sr Boys Div I 2 St. Andrew's College 4 Away St. Andrew's College CISAA League game
12/14/2019 14:30 Volleyball Sr Girls Div IB 1 Ridley College 2 Home Sue Burns Gym TCS Invitational
12/14/2019 08:00 Hockey Sr Girls Div I 2 Ottawa 67's 3 Away University of Toronto Exhibition Game
12/13/2019 10:30 Hockey Sr Girls Div I 1 North York Juniors 5 Away University of Toronto Tournament
12/13/2019 15:00 Volleyball Sr Girls Div IB 2 St. Theresa 0 Home Sue Burns Gym TCS Invitational
12/13/2019 15:30 Hockey Sr Girls Div I 1 Hockey Training Institute 2 Away University of Toronto Exhibition Game
12/13/2019 16:30 Basketball Sr Boys Div IB 55 O'Neil H.S. 53 Away O'Neil H.S. Exhibition Game
12/13/2019 18:00 Volleyball Sr Girls Div IB 2 Calvary- Carleton Place 0 Home Sue Burns Gym TCS Invitational
12/13/2019 20:00 Volleyball Sr Girls Div IB 2 Adam Scott Collegiate 0 Home Sue Burns Gym TCS Invitational
12/11/2019 15:00 Hockey Sr Girls Div I 4 Nichols School 3 Home P.C.M. Rink CISAA League game
12/11/2019 15:30 Basketball Sr Boys Div IB 44 Greenwood College School 33 Home Sue Burns Gym CISAA League game
12/11/2019 16:30 Volleyball Sr Girls Div IB 2 St. Mildred's Lightbourne 0 Away Bayview Glen CISAA League game
12/11/2019 16:30 Hockey Sr Boys Div I 2 Nichols School 16 Home P.C.M. Rink CISAA League game
12/11/2019 17:30 Volleyball Sr Girls Div IB 2 Bayview Glen 1 Away Bayview Glen CISAA League game
11/30/2019 11:00 Basketball Jr Boys Div IB 46 Appleby 35 Away Appleby College CISAA League game
11/30/2019 11:00 Hockey Sr Boys Div I 6 Ridley College 5 Away Ridley College CISAA League game
11/27/2019 16:00 Basketball Jr Boys Div IB 44 Holy Trinity School 38 Home West Gym CISAA League game
11/27/2019 16:30 Hockey Sr Boys Div I 3 St. Michael's College 6 Home P.C.M. Rink CISAA League game
11/25/2019 15:45 Basketball Jr Boys Div IB 38 St. Mary- Cobourg 25 Home West Gym Exhibition Game
11/23/2019 08:00 Hockey Jr Boys Div I 2 Viking VC Hockey 4 Away To Be Announced Tournament
11/23/2019 11:00 Hockey Sr Boys Div I 1 Le Sommet Hockey Academy 4 Away To Be Announced Tournament
11/23/2019 12:00 Hockey Jr Boys Div I 1 College St-Jean Vianney 4 Away To Be Announced Tournament
11/23/2019 16:00 Hockey Sr Boys Div I 2 Andre Grasset 5 Away To Be Announced Tournament
11/22/2019 09:00 Hockey Sr Boys Div I 6 Ottawa Valley Wolves 6 Away To Be Announced Tournament
11/22/2019 10:00 Hockey Jr Boys Div I 4 Ontario Hockey Academy 2 Away To Be Announced Tournament
11/22/2019 16:00 Hockey Jr Boys Div I 1 College St-Jean Vianney 4 Away To Be Announced Tournament
11/22/2019 17:30 Hockey Sr Boys Div I 3 Rebels-Montreal 4 Away To Be Announced Tournament
11/22/2019 20:00 Hockey Sr Girls Div I 1 Clarington Midegt AA 3 Home P.C.M. Rink Exhibition Game
11/21/2019 14:20 Basketball Sr Boys Div IB 0 CAIS Schools 0 Away Bishop's-Lennoxville CAIS
11/21/2019 18:00 Hockey Sr Girls Div I 2 Team China 3 Home P.C.M. Rink Exhibition Game
11/18/2019 16:00 Hockey Sr Girls Div I 3 St. Stephen's S.S. 2 Home P.C.M. Rink Exhibition Game
11/17/2019 15:00 Hockey Sr Boys Div I 1 Le Sommet Hockey Academy 2 Home P.C.M. Rink
11/16/2019 14:00 Hockey Sr Boys Div I 6 Blyth Academy-Georgetown 5 Home P.C.M. Rink
11/15/2019 20:00 Hockey Sr Boys Div I 4 Rebels-Montreal 0 Home P.C.M. Rink
11/15/2019 10:00 Hockey Sr Boys Div I 11 Scollard Hall 1 Home P.C.M. Rink
11/03/2019 10:00 Hockey Sr Girls Div I 1 Waterloo Ravens AA 3 Away Buffalo, NY Tournament
11/02/2019 09:30 Hockey Sr Girls Div I 1 Vaughan Flames 1 Away Buffalo, NY Tournament
11/02/2019 10:00 Hockey Sr Boys Div I 1 A21 Academy 4 Away Windsor Exhibition Game
11/02/2019 11:00 Soccer Jr Boys Div I 2 Royal St. George's College 1 Home Boulden South Playoff
11/02/2019 17:15 Hockey Sr Girls Div I 1 Waterloo Ravens AA 2 Away Buffalo, NY Tournament
11/01/2019 09:00 Hockey Sr Girls Div I 4 St Louis U17 3 Away Buffalo, NY Tournament
11/01/2019 14:00 Hockey Sr Girls Div I 2 NY Lady Islanders U17 1 Away Buffalo, NY Tournament
11/01/2019 20:00 Hockey Sr Boys Div I 3 A21 Academy 4 Away Windsor Exhibition Game
10/31/2019 12:45 Football Jr Boys 12 Kawartha Schools 22 Away Campbellford D.H.S.
10/31/2019 14:00 Football Sr Boys 6 St. Andrew's College 14 Away St. Andrew's College Playoff
10/29/2019 16:15 Basketball Jr Girls Div I 27 Bishop Strachan School 33 Home Sue Burns Gym Playoff
10/27/2019 08:00 Hockey Sr Girls Div I 5 Team Alaska U19 2 Away Taylor Sportsplex- Detroit Tournament
10/26/2019 12:30 Hockey Sr Girls Div I 1 Culver Academy 1 Away Taylor Sportsplex- Detroit Tournament
10/26/2019 13:30 Soccer Jr Boys Div I 1 Upper Canada College 1 Home Boulden South CISAA League game
10/26/2019 19:30 Hockey Sr Girls Div I 2 Madison Capitals U19 2 Away Taylor Sportsplex- Detroit Tournament
10/25/2019 09:00 Hockey Sr Girls Div I 0 Colorado U19 3 Away Taylor Sportsplex- Detroit Tournament
10/25/2019 15:00 Football Jr Boys 38 North Hastings S.S. 32 Home Hay Field Playoff
10/25/2019 17:45 Hockey Sr Girls Div I 1 Dallas U19 7 Away Taylor Sportsplex- Detroit Tournament
10/25/2019 20:00 Hockey Sr Boys Div I 8 Blyth Academy-Georgetown 2 Home P.C.M. Rink Exhibition Game
10/23/2019 14:00 Basketball Jr Girls Div I 47 Branksome Hall 25 Away Branksome Hall CISAA League game
10/23/2019 15:30 Soccer Jr Boys Div I 3 De La Salle 0 Away De La Salle CISAA League game
10/23/2019 15:30 Basketball Jr Girls Div I 33 St. Clement's School 25 Away Branksome Hall CISAA League game
10/22/2019 16:00 Field Hockey Sr Girls Div II 3 St. Clement's School 1 Home Field Hockey LS CISAA League game
10/20/2019 12:30 Hockey Sr Boys Div I 2 Stanstead College 11 Away Stanstead College Exhibition Game
10/19/2019 10:00 Basketball Sr Girls Div I 12 Anderson 25 Home Sue Burns Gym TCS Invitational
10/19/2019 10:30 Hockey Sr Girls Div I 3 Belmont Blazers 1 Home P.C.M. Rink Exhibition Game
10/19/2019 16:00 Hockey Sr Boys Div I 3 Stanstead College 5 Away Stanstead College Exhibition Game
10/19/2019 16:00 Hockey Sr Girls Div I 0 Belmont Blazers 1 Home P.C.M. Rink Exhibition Game
10/18/2019 15:00 Basketball Jr Girls Div I 16 Crestwood Preparatory College 36 Away Crestwood Preparatory College CISAA League game
10/18/2019 15:15 Football Jr Boys 38 Norwood D.H.S. 0 Away Norwood District High School
10/18/2019 20:00 Basketball Sr Girls Div I 25 Lindsay Collegiate 26 Home Sue Burns Gym TCS Invitational
10/18/2019 13:30 Hockey Sr Girls Div I 1 Belmont Blazers 0 Away Queen's University Exhibition Game
10/18/2019 15:00 Football Sr Boys 7 Upper Canada College 28 Away Upper Canada College CISAA League game
10/17/2019 14:00 Soccer U12 Boys 3 Montcrest School 1 Home Trinity College School Exhibition Game
10/17/2019 14:45 Soccer U12 Boys 0 Crescent School 2 Home Trinity College School Exhibition Game
10/17/2019 15:30 Soccer U14 Boys Div III 2 St. Andrew's College 0 Away St. Andrew's College CISAA League game
10/17/2019 15:30 Soccer U12 Boys 3 Villanova College 3 Home Trinity College School Exhibition Game
10/16/2019 12:30 Field Hockey Jr Girls 1 Toronto Montessori School 1 Away Crosby Park CISAA League game
10/16/2019 15:00 Field Hockey Sr Girls Div I 3 Ridley College 2 Away Ridley College CISAA League game
10/16/2019 15:30 Soccer U14 Boys Div III 2 Montcrest School 1 Home Boulden North CISAA League game
10/16/2019 16:00 Soccer Jr Boys Div I 2 Crescent School 1 Home Boulden South CISAA League game
10/16/2019 16:00 Field Hockey Sr Girls Div II 1 Villanova College 0 Home Field Hockey LS CISAA League game
10/15/2019 15:00 Field Hockey Jr Girls 7 Havergal College 0 Home Field Hockey LS CISAA League game
10/15/2019 15:30 Soccer Sr Boys Div I 0 Ridley College 3 Away Ridley College CISAA League game
10/15/2019 16:15 Field Hockey Jr Girls 0 Havergal College 2 Home Field Hockey LS CISAA League game
10/09/2019 16:00 Field Hockey Sr Girls Div I 3 Havergal College 0 Home Field Hockey BS CISAA League game
10/09/2019 16:00 Football Sr Boys 26 St. Andrew's College 21 Home Hargraft Field CISAA League game
10/09/2019 15:00 Football Jr Boys 46 Campbellford D.H.S. 26 Home Hay Field
10/09/2019 16:00 Soccer Jr Boys Div I 3 St. Andrew's College 1 Away St. Andrew's College CISAA League game
10/09/2019 16:00 Basketball Sr Girls Div I 37 Havergal College 45 Home Sue Burns Gym CISAA League game
10/08/2019 15:00 Field Hockey Jr Girls 0 Toronto Montessori School 0 Home Field Hockey LS CISAA League game
10/08/2019 16:00 Soccer Jr Boys Div I 1 St. Michael's College 5 Home Boulden South CISAA League game
10/08/2019 16:30 Basketball Jr Girls Div I 27 St. Mary- Cobourg 22 Home Sue Burns Gym Exhibition Game
10/07/2019 15:30 Basketball Jr Girls Div I 38 Branksome Hall 28 Home Sue Burns Gym CISAA League game
10/06/2019 11:00 Hockey Sr Boys Div I 2 Somang Hockey 3 Home P.C.M. Rink Exhibition Game
10/06/2019 15:00 Hockey Sr Girls Div I 0 North York Storm 0 Home P.C.M. Rink Exhibition Game
10/05/2019 13:00 Basketball Jr Girls Div I 43 St. Clement's School 35 Home West Gym CISAA League game
10/05/2019 13:00 Field Hockey Sr Girls Div I 3 Villanova College 1 Home Field Hockey BS CISAA League game
10/05/2019 13:00 Basketball Sr Girls Div I 23 St. Clement's School 31 Home Sue Burns Gym Exhibition Game
10/05/2019 13:00 Field Hockey Jr Girls 5 Trinity College School 0 Home Field Hockey LS CISAA League game
10/05/2019 13:30 Football Sr Boys 0 Huron Heights 55 Home Hargraft Field CISAA League game
10/05/2019 14:00 Hockey Sr Boys Div I 6 Somang Hockey 1 Home P.C.M. Rink Exhibition Game
10/05/2019 19:30 Hockey Sr Girls Div I 5 West Northumberland 0 Home P.C.M. Rink Exhibition Game
10/05/2019 11:00 Hockey Sr Girls Div I 3 Vaughan Flames 1 Home P.C.M. Rink Exhibition Game
10/05/2019 11:00 Soccer Jr Boys Div I 3 Royal St. George's College 1 Home Boulden South CISAA League game
10/05/2019 11:30 Field Hockey Sr Girls Div II 0 Lakefield College School 10 Home Field Hockey BS Exhibition Game
10/05/2019 11:30 Field Hockey Jr Girls 0 Lakefield College School 4 Home Field Hockey LS CISAA League game
10/04/2019 15:00 Football Jr Boys 40 Norwood D.H.S. 12 Home Hay Field
10/04/2019 18:30 Hockey Sr Girls Div I 5 West Northumberland 0 Home P.C.M. Rink Exhibition Game
10/03/2019 14:45 Soccer U14 Boys Div III 1 Pickering College 9 Home Boulden North CISAA League game
10/03/2019 15:00 Soccer U12 Boys 3 Holy Trinity School 1 Away Holy Trinity School CISAA League game
10/03/2019 15:45 Soccer U12 Boys 1 Crescent School 5 Away Holy Trinity School Exhibition Game
10/02/2019 15:00 Field Hockey Jr Girls 4 Bishop Strachan School 1 Home Field Hockey LS CISAA League game
10/02/2019 16:00 Soccer Sr Boys Div I 2 St. Michael's College 4 Home Bigside Soccer Field CISAA League game
10/02/2019 16:00 Basketball Sr Girls Div I 34 Appleby 27 Home Sue Burns Gym CISAA League game
10/02/2019 16:15 Field Hockey Jr Girls 1 Bishop Strachan School 1 Home Field Hockey LS CISAA League game
10/02/2019 16:30 Field Hockey Sr Girls Div I 1 Appleby 6 Home Field Hockey BS CISAA League game
09/29/2019 13:30 Hockey Sr Boys Div I 4 St. Francis- Buffalo 1 Away Ridley College
09/28/2019 19:40 Hockey Sr Boys Div I 4 Loyola High School 2 Away Ridley College
09/28/2019 11:00 Basketball Sr Girls Div I 32 Ridley College 27 Away Ridley College CISAA League game
09/28/2019 11:00 Field Hockey Sr Girls Div I 1 St. John's Kilmarnock 4 Away St. John's Kilmarnock CISAA League game
09/28/2019 11:00 Soccer Jr Boys Div I 1 Lakefield College School 1 Away Lakefield College School Exhibition Game
09/28/2019 11:45 Hockey Sr Boys Div I 3 Academie St. Louis 0 Away Ridley College
09/28/2019 12:00 Field Hockey Sr Girls Div II 2 Appleby 1 Away Appleby College CISAA League game
09/28/2019 14:30 Field Hockey Jr Girls 0 Lakefield College School 3 Away Lakefield College School CISAA League game
09/28/2019 15:30 Football Sr Boys 24 St. Andrew's College 34 Away St. Andrew's College CISAA League game
09/27/2019 11:00 Basketball Jr Girls Div I 33 To Be Announced 11 Away Pauline Johnson Collegiate Tournament
09/27/2019 13:25 Hockey Sr Boys Div I 0 A21 Academy 6 Away Ridley College
09/26/2019 15:30 Hockey Sr Boys Div I 4 Blyth Academy-Burlington 1 Away Ridley College
09/25/2019 14:15 Soccer Sr Boys Div I 0 Crescent School 2 Away Crescent School CISAA League game
09/25/2019 15:00 Soccer Jr Boys Div I 0 Appleby 1 Away Appleby College CISAA League game
09/25/2019 15:30 Basketball Sr Girls Div I 15 Crestwood Preparatory College 62 Home Sue Burns Gym CISAA League game
09/25/2019 15:30 Basketball Jr Girls Div I 18 Crestwood Preparatory College 36 Home West Gym CISAA League game
09/25/2019 15:30 Soccer U14 Boys Div III 4 Holy Trinity School 0 Away Holy Trinity School CISAA League game
09/25/2019 16:15 Field Hockey Sr Girls Div I 1 Nichols School 5 Away Nichols School CISAA League game
09/25/2019 13:30 Football Jr Boys 24 North Hastings S.S. 28 Away North Hastings H.S.
09/21/2019 07:30 Hockey Sr Girls Div I 1 St. Catherines Jr Badgers 3 Away Ridley College Tournament
09/21/2019 10:30 Basketball Jr Girls Div I 26 To Be Announced 32 Away Adam Scott Collegiate Tournament
09/21/2019 11:00 Soccer Sr Boys Div I 1 Appleby 5 Home Bigside Soccer Field CISAA League game
09/21/2019 14:00 Football Sr Boys 35 Upper Canada College 12 Home Hargraft Field CISAA League game
09/21/2019 16:30 Hockey Sr Girls Div I 1 Niagara Purple Eagles 2 Away Ridley College Tournament
09/21/2019 18:30 Hockey Sr Boys Div I 12 Ontario Hockey Academy 0 Away Cornwall Benson Centre Exhibition Game
09/20/2019 09:00 Hockey Sr Girls Div I 1 Hockey Training Institute 7 Away Ridley College Tournament
09/20/2019 14:30 Football Jr Boys 12 Campbellford D.H.S. 48 Away Campbellford D.H.S.
09/20/2019 16:30 Hockey Sr Girls Div I 3 North York Storm 1 Away Ridley College Tournament
09/20/2019 18:30 Basketball Jr Girls Div I 20 To Be Announced 22 Away Adam Scott Collegiate Tournament
09/17/2019 16:00 Basketball Sr Girls Div I 21 Cobourg Collegiate Institute 40 Home Sue Burns Gym Exhibition Game