Trinity College School Track Team                          Hy-Tek's Meet Manager
                     33rd TCS Harrier Meet  2015 - 9/23/2015                     
                              Last Completed Event                               
 
Event 2  Boys 13-14 5k Run CC Midget Boys
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Pensom, Jack                 GLEBE CI OTTAWA        17:28.5    1             
  2 Fox, Benjamin             01 ST. MICHAEL'           17:29.8    2             
  3 Lyons, Shawn              01 MAXWELL HEIG           17:51.8    3             
  4 Hoffman, Dante            01 VALOUR- PETAWAWA       18:08.5    4             
  5 Jones, Tristan               ST. PETER'S PTBO       18:10.3    5             
  6 Porter, Harvey            01 IE WELDON- LINDSAY     18:25.6    6             
  7 Raftis, Brandon           01 ST. MICHAEL'           18:31.7    7             
  8 John, Ashton              01 NOTRE DAME AJAX        18:47.5    8             
  9 Mirijello, Julian         01 ST. MICHAEL'           18:48.0    9             
 10 Meran, Nathan                ST. MARY'S PICKE       19:02.3   10             
 11 Godfrey, Joey                COBOURG C. I.          19:04.7   11             
 12 Maclellan, Jd             01 ST. MICHAEL'           19:09.7   12             
 13 Morris, Henry                GLEBE CI OTTAWA        19:11.2   13             
 14 Westdal, Aidan               GLEBE CI OTTAWA        19:16.9   14             
 15 Lane, Tom                    GLEBE CI OTTAWA        19:34.1   15             
 16 Thompson, Matthew         01 UPPER CC               19:39.8   16             
 17 Hollinger, Jake              EAST NORTHUMBERLAND    19:43.9   17             
 18 Cottam, Matt                 ST. PETER'S PTBO       19:48.3   18             
 19 Adorante, Allessandro     01 ST. MICHAEL'           19:57.8   19             
 20 Mclean, Carter            01 UPPER CC               20:01.9   20             
 21 Tromp, Kole                  EAST NORTHUMBERLAND    20:05.8   21             
 22 Cunningham, Ryan             GLEBE CI OTTAWA        20:16.0   22             
 23 Adams, Brandon               HTCOURTICE             20:19.5   23             
 24 Odendaal, Oliver          02 UPPER CC               20:25.3   24             
 25 Kofman, Jeremy            01 UPPER CC               20:25.9   25             
 26 Coote, Robert             01 ST. MICHAEL'           20:30.9   26             
 27 Pineo, Alex                  ST. PETER'S PTBO       20:33.7   27             
 28 Naysmith, Max             01 ST. MICHAEL'           20:48.7   28             
 29 Meanchos, Ethan           01 ROYAL ST. GEORGE'S     20:50.5   29             
 30 Mcleish, Angus            01 ROYAL ST. GEORGE'S     20:51.5   30             
 31 Lockley, Keegan           01 VALOUR- PETAWAWA       20:55.9   31             
 32 Cooney, Brett             01 NORTH HASTINGS DHS     20:59.3   32             
 33 Moffatt, Quinn            01 DONALD A WILSON SS     21:19.1   33             
 34 Kerby, Michael            01 ST. THERESA'           21:21.6   34             
 35 Benson, Graydon           01 ROYAL ST. GEORGE'S     21:22.6   35             
 36 Rodrigues, Josh           01 PAUL DWYER CHS         21:22.9   36             
 37 Yu, Felix                 01 CRESCENT SCHOOL        21:23.3   37             
 38 Patni, Sajad                 GLEBE CI OTTAWA        21:28.8   38             
 39 Middleton, Tyler          01 DUNBARTON              21:29.9   39             
 40 Baker, Austin             01 COURTICE SEC           21:34.9   40             
 41 Barvestal, Zac            01 VALOUR- PETAWAWA       21:36.1   41             
 42 Hodgson, Alan             01 ROYAL ST. GEORGE'S     21:46.0   42             
 43 Dhanota, Manavdeep           CHINGUACOUSY           21:48.9   43             
 44 Mackenzie, Dillon         01 DUNBARTON              21:53.8   44             
 45 Midgetboy, One            98 NOTRE DAME AJAX        21:54.3   45             
 46 White, Issac                 ST. PETER'S PTBO       21:57.3   46             
 47 Butler, Thomas            01 BAYSIDE BELL           22:04.9   47             
 48 D'Aversa, David           01 ST. MICHAEL'           22:16.1   48             
 49 Martin, Gordie            01 ST. MARY'S H           22:19.2   49             
 50 Doherety, Ethan              COBOURG C. I.          22:21.0   50             
 51 Grier, Willem             01 ST. ANDREW'S           22:36.9   51             
 52 Gage, Henry               01 UPPER CC               22:39.7   52             
 53 Dionne, Dylan             01 BOWMANVILLE            22:40.1   53             
 54 Weisenbrg, Hayden         01 VALOUR- PETAWAWA       22:40.6   54             
 55 Tang, Sawyer              01 CRESCENT SCHOOL        22:43.3   55             
 56 Turnbull, Ryan            01 CRESCENT SCHOOL        22:48.7   56             
 57 Spizzirri, Alfredo        01 ST. MICHAEL'           22:56.1   57             
 58 Gillard, Colby            01 VALOUR- PETAWAWA       22:59.2   58             
 59 Sloan, Jared              01 RIDLEY COLLEGE         23:02.1   59             
 60 Baillie, Hunter           01 VALOUR- PETAWAWA       23:02.4   60             
 61 Dupont, Antoine           01 VALOUR- PETAWAWA       23:11.0   61             
 62 Bishop, Joshun            01 ST. MICHAEL'           23:12.9   62             
 63 Blair, William            01 UPPER CC               23:16.0   63             
 64 Brown, Mason                 EAST NORTHUMBERLAND    23:19.2   64             
 65 Taylor, Ethan                ST. PETER'S PTBO       23:27.4   65             
 66 Thorstenson, Daniel       01 SINCLAIR SS            23:28.2   66             
 67 Douglas, Mackenzie        01 VALOUR- PETAWAWA       23:28.9   67             
 68 Cheung, Justin            01 ST. ANDREW'S           23:29.4   68             
 69 Rioux, Lucas                 ST. MARY'S PICKE       23:44.3   69             
 70 Bamber, Moro              01 CRESCENT SCHOOL        23:54.6   70             
 71 Laffey, Owen              01 ST. ANDREW'S           23:57.2   71             
 72 Dixon, Joshua             01 COURTICE SEC           24:00.4   72             
 73 Tushington, Rhys          01 DONALD A WILSON SS     24:05.6   73             
 74 Youssef, Andrew              TRINITY COLL           24:05.9   74             
 75 Sandhu, Jagtar               CHINGUACOUSY           24:17.6   75             
 76 Farrugia, Spencer            ST. STEPHENS S.S.      24:17.9   76             
 77 Gaebel, Matt              01 NORTH HASTINGS DHS     24:20.9   77             
 78 Martin, Ethan             01 ST. MICHAEL'           24:22.1   78             
 79 Drew, Elliot                 COBOURG C. I.          24:23.0   79             
 80 Rochon, Benjamin          01 ST. MICHAEL'           24:36.6   80             
 81 Walton, Joshua            01 ROYAL ST. GEORGE'S     24:43.7   81             
 82 Bimm, Jordan              01 ST. MICHAEL'           24:54.2   82             
 83 Bell, Gavin               01 ROYAL ST. GEORGE'S     24:55.2   83             
 84 Rodriguez, Cameron        01 ALLL SAINTS            24:59.5   84             
 85 Bevaart, Brandon             EAST NORTHUMBERLAND    25:01.8   85             
 86 Brown, Josh                  EAST NORTHUMBERLAND    25:02.2   86             
 87 Boomhoover, Zac              EAST NORTHUMBERLAND    25:03.0   87             
 88 Zufferlli, Adam           02 UPPER CC               25:05.1   88             
 89 Schardt, Carter           01 VALOUR- PETAWAWA       25:14.5   89             
 90 Hawthorne, Aiden          01 DONALD A WILSON SS     25:27.7   90             
 91 Gunter, Kyle                 EAST NORTHUMBERLAND    25:32.0   91             
 92 Heard, Lee                01 COURTICE SEC           25:47.7   92             
 93 Xiao, Mark                01 CRESCENT SCHOOL        25:54.6   93             
 94 Cochran, Sterling         01 ST. ANDREW'S           25:57.1   94             
 95 Koyln-tough, Ian             ST. MARY'S PICKE       26:07.0   95             
 96 Lightning, Taylor            ROSSEAU LAKE           26:13.3   96             
 97 Ali, Faran                01 SINCLAIR SS            26:18.3   97             
 98 Corona, Andre             01 CRESCENT SCHOOL        26:20.3   98             
 99 Tiuillo-tucker, Kenneth   01 NOTRE DAME AJAX        26:55.9   99             
100 Dawood, Zachary           01 UPPER CC               27:09.1  100             
101 Simpson, Liam             01 ROYAL ST. GEORGE'S     27:23.8  101             
102 Babits, John              01 UPPER CC               27:33.7  102             
103 Humble, Liam                 CHINGUACOUSY           27:48.4  103             
104 Menzies, Hunter              TRINITY COLL           27:56.0  104             
105 Roberto, Josh             01 PAUL DWYER CHS         28:01.9  105             
106 Sharma, Vinay                CHINGUACOUSY           28:37.9  106             
107 Xiao, Mason               01 ASHBURY COLLEGE        28:56.1  107             
108 Wolski, Thomas            01 NOTRE DAME AJAX        29:06.7  108             
109 Mehmi, Jodhbir               CHINGUACOUSY           29:32.7  109             
110 Newdon, Jayden            01 PAUL DWYER CHS         29:40.4  110             
111 Hirschfeld, Adam             ST. STEPHENS S.S.      29:55.4  111             
112 Shu, Kevin                00 ST. ANDREW'S           31:51.0  112             
113 Macdonnell, Connor        01 PAUL DWYER CHS         32:12.8  113             
114 Harris, David                ROSSEAU LAKE           33:14.3  114             
115 Lazure, Zachary           01 PAUL DWYER CHS         33:19.6  115             
116 Crook, Xander                COBOURG C. I.          33:28.5  116             
117 Neretlis, Matthew            ROSSEAU LAKE           35:38.9  117             
118 Schmidt, Nova             01 ST. ANDREW'S           36:05.3  118             
119 Kennel, Chris             01 ALLL SAINTS            36:52.4  119             
120 Giarrusso, Massimo        00 ST. ANDREW'S           36:53.4  120             
121 Gagnon, Ben                  GLEBE CI OTTAWA        59:59.9  121             
122 Khaki, Samir              01 ST. ANDREW'S           59:59.9  122             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4   *5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 ST. MICHAEL'S COLLEGE A      30    2    7    9   12                         
      Total Time:  1:13:59.20                                                    
         Average:    18:29.80                                                    
   2 GLEBE CI OTTAWA A            43    1   13   14   15                         
      Total Time:  1:15:30.70                                                    
         Average:    18:52.68                                                    
   3 UPPER CANADA COLLEGE A       85   16   20   24   25                         
      Total Time:  1:20:32.90                                                    
         Average:    20:08.23                                                    
   4 ST. PETER'S PTBO A           96    5   18   27   46                         
      Total Time:  1:20:29.60                                                    
         Average:    20:07.40                                                    
   5 ST. MICHAEL'S COLLEGE B     121   19   26   28   48                         
      Total Time:  1:23:33.50                                                    
         Average:    20:53.38                                                    
   6 VALOUR- PETAWAWA A          130    4   31   41   54                         
      Total Time:  1:23:21.10                                                    
         Average:    20:50.28                                                    
   7 ROYAL ST. GEORGE'S A        136   29   30   35   42                         
      Total Time:  1:24:50.60                                                    
         Average:    21:12.65                                                    
   8 EAST NORTHUMBERLAND A       187   17   21   64   85                         
      Total Time:  1:28:10.70                                                    
         Average:    22:02.68                                                    
   9 CRESCENT SCHOOL A           218   37   55   56   70                         
      Total Time:  1:30:49.90                                                    
         Average:    22:42.48                                                    
  10 VALOUR- PETAWAWA B          246   58   60   61   67                         
      Total Time:  1:32:41.50                                                    
         Average:    23:10.38                                                    
  11 COBOURG C. I.               256   11   50   79  116                         
      Total Time:  1:39:17.20                                                    
         Average:    24:49.30                                                    
  12 NOTRE DAME AJAX             260    8   45   99  108                         
      Total Time:  1:36:44.40                                                    
         Average:    24:11.10                                                    
  13 ST. MICHAEL'S COLLEGE C     277   57   62   78   80                         
      Total Time:  1:35:07.70                                                    
         Average:    23:46.93                                                    
  14 ST. ANDREW'S COLLEGE A      284   51   68   71   94                         
      Total Time:  1:36:00.60                                                    
         Average:    24:00.15                                                    
  15 UPPER CANADA COLLEGE B      303   52   63   88  100                         
      Total Time:  1:38:09.90                                                    
         Average:    24:32.48                                                    
  16 CHINGUACOUSY A              327   43   75  103  106                         
      Total Time:  1:42:32.80                                                    
         Average:    25:38.20                                                    
  17 PAUL DWYER CHS A            364   36  105  110  113                         
      Total Time:  1:51:18.00                                                    
         Average:    27:49.50                                                    
  18 ST. ANDREW'S COLLEGE B      472  112  118  120  122                         
      Total Time:  2:44:49.60                                                    
         Average:    41:12.40                                                    
  19 ST. MARY'S PICKERING        674   10   69   95  500                         
  20 GLEBE CI OTTAWA             681   22   38  121  500                         
  21 DONALD A WILSON SS          696   33   73   90  500                         
  22 COURTICE SECONDARY SCHO     704   40   72   92  500                         
  23 EAST NORTHUMBERLAND         764   86   87   91  500                         
  24 ROYAL ST. GEORGE'S          765   81   83  101  500                         
  25 ROSSEAU LAKE COLLEGE        827   96  114  117  500                         
  26 DUNBARTON HIGH SCHOOL      1083   39   44  500  500                         
  27 NORTH HASTINGS DHS         1109   32   77  500  500                         
  28 SINCLAIR SS                1163   66   97  500  500                         
  29 TRINITY COLLEGE SCHOOL     1178   74  104  500  500                         
  30 ST. STEPHENS S.S.          1187   76  111  500  500                         
  31 CRESCENT SCHOOL            1191   93   98  500  500                         
  32 ALL SAINTS CSS WHITBY      1203   84  119  500  500                         
  33 MAXWELL HEIGHTS- OSHAWA    1503    3  500  500  500                         
  34 IE WELDON- LINDSAY         1506    6  500  500  500                         
  35 HOLY TRINITY- COURTICE     1523   23  500  500  500                         
  36 ST. THERESA'S BELLEVILL    1534   34  500  500  500                         
  37 BAYSIDE S.S. BELLEVILLE    1547   47  500  500  500                         
  38 ST. MARY'S SS COBOURG      1549   49  500  500  500                         
  39 BOWMANVILLE HIGH SCHOOL    1553   53  500  500  500                         
  40 RIDLEY COLLEGE             1559   59  500  500  500                         
  41 ST. PETER'S PTBO           1565   65  500  500  500                         
  42 ST. MICHAEL'S COLLEGE      1582   82  500  500  500                         
  43 VALOUR- PETAWAWA           1589   89  500  500  500                         
  44 UPPER CANADA COLLEGE       1602  102  500  500  500                         
  45 ASHBURY COLLEGE            1607  107  500  500  500                         
  46 CHINGUACOUSY               1609  109  500  500  500                         
  47 PAUL DWYER CHS             1615  115  500  500  500